چگونه به صورت طبیعی مژه های بلندتر و ابرو های پرپشتی داشته باشیم؟

Hossein Ghahramani's picture
گردآوری و ترجمه
حسین قهرمانی

بلندی مژه ها و پر پشتی ابرو ها برای بسیاری از ما با افزایش سن کاهش پیدا می کند. در این مقاله سعی داریم در چندین گام ساده این فرایند را معکوس کرده و در جوان سازی دوباره ابرو ها و مژه ها به شما کمک کنیم. پس به جای خرید مژه های مصنوعی و مراجعه به سالن های زیبایی برای پرپشت تر نشان دادن ابرو ها، ابتدا گام های پیش رو را دنبال کنید.

گام های مقاله
1
آرایش خود را هر شب پاک کنید.

به جا ماندن ژل  ابرو و ریمل در هنگام شب می تواند به این گنجینه های زیبایی آسیب برساند و از رشد مژه ها و ابرو ها جلوگیری کند.

2
از مواد پاک کننده آرایش چشم حاوی روغن یا با برچسب دوکاره (Dual Action) استفاده کنید.

یک پاک کننده آرایش با کیفیت می بایست مواد آرایشی و همچنین ریمل ضد آب را بدون نیاز به مالش و کنده شدن مژه ها و ابرو ها به خوبی پاک کند. پد پنبه ای را به مواد پاک کننده آرایش آغشته کنید و در 10 شماره به ابرو ها و مژه ها بزنید. سپس بدون هیچگونه فشار اضافی آن ها را پاک کنید. در صورت نیاز این فرایند را تکرار کنید.

3
ابرو ها و مژه ها را یک بار در هفته مرطوب کنید.

یک واحد روغن کرچک به نسبت یک واحد  را با یک واحد ویتامین E و دو واحد وازلین ترکیب کنید و یک بار در هفته با استفاده از یک برس ریمل تمیز به ابرو ها و مژه ها بزنید. مراقب باشید در میزان استفاده زیاده روی نکنید زیرا قرار دادن مقدار بیش از حد این ترکیب روی مژه ها می تواند باعث قرمزی چشم در صبح هنگام شود.  

4
مطمئن شوید که در رژیم غذایی خود به اندازه کافی پروتئین مصرف کنید.

ابرو ها و مژه ها بیشتر از پروتئین خالص درست شده اند. هنگامی که رژیم غذایی شما فاقد میزان پروتئین لازم باشد، بدن آن پروتئین دریافتی را ایتدا به اندام های حیاتی بدن می رساند و ابرو ها و مژه ها مواد لازم برای ساخت سلول های جدید را در اختیار نخواند داشت. 

5
بایوتین و مولتی ویتامین حاوی ارزش روزانه کافی از ویتامین های B5، B6، B12 و ویتامین A و C مصرف کنید.

بایوتین و گروه ویتامین های B به عنوان یاری کننده رشد مو، ابرو و مژه ها شناخته می شوند و ویتامین های A و C مسئولیت گرش خون و اکسیژن را به عهده خواهند داشت که غذارسانی به فولیکول های مژه و ابرو ها را بهبود می بخشند. 

6
از راه حل های جایگزین سریع خودداری کنید.

استفاده از مژه های مصنوعی یا اکستنشن مژه می تواند بلافاصله مژه های پرپشت و بلندی برایتان فراهم کند اما استفاده دراز مدت از مژه های مصنوعی و اکستنشن ها می تواند مژه های طبیعی شما را نابود کند.

7
از سرم رشد و ضد ریزش مژه و ابرو استفاده کنید.

سرم رشد مژه معمولا هنگامی استفاده می شود که ریزش مژه ی قابلت وجهی رخ داده باشد و یا فرد تحت درمان دارویی بخصوصی باشد که باعث ریزش مژه ها می شود. همچنین تغییرات هرمونی و افزایش سن که می توانند باعث ریزش مژه ها و ابرو ها شوند.

نکته ها: 
  • با استفاده از یک مسواک نرم با ملایمت لایه پوست مرده زیر ابرو ها را بزدایید. این عمل علاوه بر اکسفلویت کردن پوسته های مرده با تحریک این ناحیه به رشد موهای ابرو کمک می کند.

  • بر روی مژه ها بیش از اندازه سرم رشد نزنید زیرا می تواند باعث ایجاد حساسیت و قرمزی شود. 

  • ریزش مو از جمله مو های صورت می تواند ناشی از دلایل متعددی همچون استرس، بیماری های پوستی، بیماری های خاص و عوارض  دارو ها باشد. بهتر است در صورت ریزش ناگهانی و غیر معمول حتما به پزشک مراجعه کنید.

منابع

دیدگاه

0

دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه خود، وارد سایت شوید یا ثبت نام کنید