چگونه یک هندوانه ی خوب و رسیده انتخاب کنیم؟

Hossein Ghahramani's picture
گردآوری و ترجمه
حسین قهرمانی

برچیده شدن لبخند از چهره های خندان کودکان و دیگر اعضای خانواده هنگام قاچ کردن یک هندوانه نرسیده و بی رنگ و رو شاید بیش از چشیدن یک هندوانه ی بی مزه و پولی که بابتش داده اید شما را آزرده خاطر کند. هربار که به خرید هندوانه می روید دست به دامان فروشنده می شوید تا هندوانه ی رسیده ای به شما بدهد مخصوصا وقتی که میهمان دارید. شاید چند ضربه ی نا مطمئن نیز به هندوانه بزنید اما باز هم این احتمال وجود دارد که هندوانه ی انتخابی، شما را خجالت زده کند. اگرچه بدون دست به چاقو شدن نمی توان 100 درصد از رسیده و شیرین بودن هندوانه مطمئن شد اما روش های هوشمندانه ای هستند که می توانید برای انتخاب یک هندوانه ی خوب و رسیده یاد بگیرید.

بخش اول: انتخاب هندوانه
1
به دنبال هندوانه ای باشید که شکل یکدست و بی نقصی داشته باشد.

پیش از هرچیز هندوانه ی انتخابی می بایست یک هندوانه ی سفت، متقارن و بی هیچ بریدگی و شکافی بر روی سطح پوسته باشد؛ در غیر این صورت، وجود هرگونه برآمدگی و ناصافی به این معنا است که هندوانه در هنگام رشد به صورت منظم نور خورشید و آب دریافت نکرده است که این موضوع باعث غیر آب دارشدن و غیر یکدست بودن ساختار هندوانه می شود.
 

2
هندوانه را سبک و سنگین کنید.

هندوانه ی انتخابی باید نسبت به اندازه سنگین باشد زیرا این موضوع نشان می دهد هندوانه آبدار است و درنتیجه خوب و رسیده است.

  • سعی کنید سنگینی یک هندوانه را با یک هندوانه ی هم اندازه مقایسه کنید. هندوانه ی سنگینتر، رسیده تر است. (این نکته در مورد تمام میوه جات و سبزیجات صدق می کند)
3
بخش به زمین نشسته ی هندوانه را بررسی کنید.

بخش زیرین هندوانه که در هنگام رشد بر روی زمین بوده است، "لکه ی زمین" نامیده می شود و باید متمایل به زرد و کرم رنگ باشد.  این بخش از هندوانه هرچه تیره تر باشد به این معنا است که هندوانه رسیده تر است. اگر این بخش سفید رنگ باشد یا اصلا وجود نداشته باشد، احتمالا به این معنا است که هندوانه زودتر از موعد چیده شده است و نرسیده است.
 

4
رنگ هندوانه را بررسی کنید.

یک هندوانه ی کاملا رسیده باید به رنگ سبز تیره با پوسته ای مات و غیر درخشنده باشد. هندوانه با پوست براق معمولا نرسیده است.  
 

5
از تکنیک ضربه زدن استفاده کنید.

این تکنیک برای یادگیری کمی سخت است اما بسیاری از دوستداران هندوانه به آن ایمان دارند. با برآمدگی پشت انگشتان دست به هندوانه ضربات تقریبا محکمی بزنید و به صدای ایجاد شده گوش دهید. برای یک هندوانه ی رسیده، صدای ایجاد شده پرحجم و به مانند ضربه به یک ساز کوبه ای دارای طنین خواهد بود اما برای یک هندوانه ی نرسیده صدای حاصل از ضربه یک صدای بم و مرده خواهد بود که طنین چندانی ندارد.
 

6
انتخاب هندوانه ی شب یلدا به شرط چاقو.

از آنجایی که هندوانه یک محصول تابستانی است، یافتن هندوانه ای به خوبی آنچه در تابستان یافت می شود تقریبا ناممکن است (هندوانه ها در شرایط نه چندان مطلوب انبار و نگهدای شده یا از دیگر مناطق با شرایط مناسب رشد، وارد می شوند) علاوه بر توجه به نکات ذکر شده در این مقاله بهتر است برای اطمینان و لذت بردن هرچه بیشتر از هندوانه در یک شب یلدای به یاد ماندنی هندوانه را حتما به شرط چاقو خریداری کنید.

  • از فروشنده بخواهید که بخش کوچکی از هندوانه را برش بزند و پس از چشیدن و اطمینان از رنگ و مزه اقدام به خرید کنید.
  • در صورت امتناع فروشنده، احتمالا هندوانه ها کیفیت مناسبی ندارند. برای خرید جای دیگری را انتخاب کنید.
بخش دوم: برش و نگهداری هندوانه
1
روش درست نگهداری هندوانه.

یک هندوانه ی سالم و برش نخورده را می توان پیش از مصرف تا یک هفته در یخچال نگهداری کرد. مراقب باشید که هندوانه هنگام حمل و جا به جا شدن ضربه نخورده و ترک بر ندارد.

  • هیچگاه هندوانه را در دمای زیر 4 درجه نگهداری نکنید، عدم رعایت این مسئله می تواند باعث سرمازدگی، تغییر ساختار و کاهش شدید کیفیت هندوانه شود.

اگر می خواهید هندوانه پس از خرید بیشتر رسیده شود، هندوانه را برای چند روز در دمای اتاق نگهداری کنید. با این روش هندوانه کمی رسیده تر خواهد شد اما نه به میزان زیاد (هندوانه ای که پیش از موعد چیده شود دیگر هیچگاه کاملا رسیده نخواهد شد).

2
یک روش مناسب برای برش هندوانه.
  • ابتدا بخشی از پوسته ی ابتدایی و انتهایی را در دو طرف برش دهید. هندوانه را بر روی یکی از طرفین برش داده شده روی تخته ی برش قرار دهید. هندوانه در این روش دیگر هنگام برش حرکت نمی کند و برش امن تر انجام خواهد شد.
  • هندوانه را چهار قاچ کنید.
  • با برش سرتاسری چاقو، گوشته ی هندوانه را از پوسته جدا کنید.
  • گوشته ی هندوانه را با برش های عرضی با ضخامت یکسان برش دهید. (می توانید برش های عرضی را بدون جدا کردن پوسته از گوشته ی در مرحله ی قبل انجام دهید. در این روش خوردن هندوانه با جدا کردن گوشته از پوسته با دندان زدن دلچسب تر خواهد بود مخصوصا برای بچه ها)  
3
گرفتن هسته های هندوانه.

هندوانه را به روش بالا برش دهید. حالا هر تکه ی برش داده شده را بلند کنید و با کمک چنگال هسته ها را از گوشته جدا کنید.
 

منابع

دیدگاه

0

دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه خود، وارد سایت شوید یا ثبت نام کنید