وبسایت "اینگونه" در راستای ارائه راه کارهای گام به گام به چگونه ها و پاسخ به دیگر پرسش های مردمان این سرزمین، در مهر ماه 1393 فعالیت خود را آغاز کرد. در واقع، این وبسایت در فروردین 1391 مراحل آغازین خود را با ترجمه صدها مقاله و هزاران پرسش، طراحی رابط کاربری و توسعه زیرساخت پیچیده وبسایت به لحاظ فنی، در دوسال و نیم پر فراز و نشیب پشت سرگذاشت. اکنون بستری فراهم آمده است که امید می رود تمامی ایرانیان و پارسی زبانان سرتاسر دنیا بتوانند به آسانی دانه های دانش خود را در پهنه آن بگسترند و روزی همه با هم از گستره درختان تنومند این سرزمین دانش خیز بهره مند شویم.

 

اما وبسایت "اینگونه" برای به انجام رساندن این هدف، چه ابزارهایی را در اختیار کاربران و خوانندگان خود قرار می دهد:

 

مقاله نویسی آنلاین

وبسایت "اینگونه" این امکان را برای کاربران، نویسندگان و مترجمین فراهم آورده است که بتوانند به صورت آنلاین و به آسانی مقالات گام به گام بنویسند و پس از تایید سردبیر بخش مربوطه، در سایت منتشر کنند. برای اطلاع از چگونگی ایجاد یک مقاله گام به گام در سایت، این مقاله را بخوانید.

 

بخش پرسش و پاسخ

بخش مقاله ها در سایت، به چگونه ها پاسخ میدهد اما چرا ها، آیا ها و دیگر پرسش ها در بخش پرسش و پاسخ وبسایت مطرح می شوند. بخش پرسش و پاسخ با امکانات پیشرفته از جمله انتخاب پاسخ منتخب، انتخاب پاسخ برتر، سیستم امتیاز دهی به پاسخ ها و امکان مطرح کردن دیدگاه ها در قسمت زیرین هر پاسخ، بستر ایده آلی خواهد بود برای مطرح کردن پرسش ها، یافتن پاسخ های متفاوت از منظر های گوناگون و نقد پاسخ ها توسط کاربران سایت. لازم به ذکر است که "اینگونه" با کمک دیگر کاربران سایت به این پرسش ها پاسخ خواهد داد.

 

مقالات صوتی

مقالات بلند با موضوعات پیچیده اگرچه تا جای ممکن از جذابیت و ساختار مناسبی برخوردار هستند، اما برای بعضی افراد ممکن است خواندن اینگونه مقالات خسته کننده و گاها ملال آور باشد. وبسایت اینگونه برای رفع این مسئله، مقالات صوتی را برای اولین بار به صورت مبتکرانه در اختیار خوانندگان و در این مورد خاص بهتر است بگوییم شنوندگان خود قرار می دهد.

مقاله صوتی به کاربر کمک می کند که بهتر محتوای پیچیده مقاله را درک کند و حتی به دلیل همراهی مقاله با موسیقی و گاهاً افکت های صوتی، هرچه بیشتر از محتوای مقاله لذت ببرد. علاوه بر این، کاربر می تواند با کلیک کردن بر روی گزینه "Download"، مقاله صوتی مورد نظرش را همیشه به همراه داشته باشد.

 

مقالات تصویری

گاهی کلمات هرچه قدر هم که هوشمندانه و هنرمندانه در کنار یکدیگر قرار گرفته باشند، قادر به توصیف چگونگی انجام کار هایی هرچند ساده نخواهند بود. مقالات تصویری به خواننده مقاله این امکان را می دهد که گام های مقاله را بسیار سریعتر و با تمرکز بیشتری مرور کند. برای مثال، این مقاله را با کلیک کردن بر روی گزینه Slide Show، به صورت تصویری دنبال کنید.

 

سیستم امتیاز دهی

هیچگونه فعالیت مثبتی در وبسایت "اینگونه"، بی پاسخ نخواهد ماند. کاربران با کوچکترین فعالیت های خود در سایت می توانند امتیاز کسب کنند و جایگاه خود را در سایت ارتقاء دهند. این جایگاه متناسب با نوع فعالیت و مجموع امتیاز کسب شده متفاوت خواهد بود و پس از کسب جایگاه جدید، کاربر اختیارات نظارتی و مدیریتی جدیدی خواهد داشت. برای اطلاع بیشتر در مورد چگونگی کسب امتیازات و جایگاه های موجود در سایت، این صفحه را بخوانید.